Uudised
Töötajad
Ajalugu

Uudised

• Meie lasteaed liitus Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile korraldatava spordinädalaga 23. - 30. september. Nädala jooksul toimuvad jalgrattapäevad liiklusõppeväljakul, liikumismängud, matkad ja jalutuskäigud loodusesse. Lasteaia nädalamenüüs on tervislikud puu- ja köögiviljatoidud.
  • Alates 1. septembrist osutab meie lasteaias teenust kolm Kuusalu Hariduse Tugikeskuse spetsialisti: logopeed Vilve Luik, eripedagoog Krislyn Luus ja tervishoiutöötaja Marju Meesak.
  • Tasuta toidu ja osalustasu vabastuse saamiseks tuleb lapsevanemal esitada avaldused otse vallamajja. Esitamise tähtaeg on 15. september. Vormikohased blanketid on saadaval Kuusalu valla ja lasteaia veebilehel. Õigus toetustele on kõigil, kelle sissetulek ühe pereliikme kohta on kuni 280 € kuus kätte.
  • Kõikides vanuserühmades on vabu kohti.
  • Teadmiseks lapsevanematele! Last ei lubata lasteaeda, kui lapse terviseseisund võib kahjustada lapse enda või teiste laste tervist. Haigustunnused on: põletikulised silmad, tuulerõugete vm nakkushaiguse lööve, kõhulahtisus, oksendamine, ainult palavik või palavik, millega kaasneb nohu ja/või köha. Lasteaia seisukohad on kooskõlastatud Terviseametiga.
  • Keskkonnainvesteeringute Keskus toetas meie lasteaia keskkonnateadlikkuse projekti "Kuusalu Jussike uurib loomade elu erinevates elupaikades" 500 euroga. Projektis osalevad 2019/2020 õppeaastal koolieelikute rühmad.
  • 29. märtsil osalesid meie õpetajad ettekannetega valla hariduskonverentsi töötubades. Teemad ja esitajad: "Terviseedendus, õuesõpe, liikumine ja liikluskasvatus" - õppealajuhataja Ülle Rekk ja liikumisõpetaja Klaarika Kuslap; "Traditsioonilised üritused koostöös lapsevanematega" - õpetajad Maila Tamm ja Kaire Altosaar. Oli sisukas ja töökas päev.
  • 28. märtsil osalesid Siilipere 5 - 6 aastased lapsed etendusega "Hiir, vähk ja sitikas" Kiili Lasteaias toimunud Harjumaa lasteaedade teatripäeval "Karsumm15". Lavastuse stsenaariumi kirjutas õpetaja Kristi Valk. Lavastus õpiti selgeks õpetajate Triin Roosi ja Kristi Valki juhendamisel, muusikalise poolega toetas muusikaõpetaja Anneli Rumm. 26. märtsil esineti lasteaiaperele. Väga vahva etendus, lapsed esinesid tublilt ja julgelt!
  • 11. - 22. märts korraldas lasteaed tagasisideküsitluse lapsevanematele. Osalus oli muljet avaldav - 61 % (aastal 2017 53,8 %). Küsitluse tulemusel hindavad lapsevanemad lasteaia tegevust valdavalt väga heaks või heaks, negatiivsete hinnangute osakaal oli sarnaselt varasemate aastate uuringutega väga väike. Tulemustega on võimalik tutvuda kõikidel lapsevanematel ja töötajatel. Tulemusi analüüsitakse hoolekogus ja pedagoogilises nõukogus. Täname tagasiside ja aktiivse osaluse eest! Järgmine küsitlus toimub kevadel 2021.
  • Jõulukohvikust ja -loosist laekus 1 139,10 € heategevuslikku tulu, sh kohviku tegevusest 709,10 €, loosipiletite müügist 401 €, annetustena lisandus 29 €. Loosi peaauhinna - puidust rebasekella Woodfox - võitis 4 aastane Mirell Mesilaste rühmast. Peaauhinna pani välja Maasimaa OÜ, kella autor on lapsevanem Triinu Rebane. Lisategevust pakkus jõulukaartide meisterdamise tuba, kus olid juhendajateks lapsevanem Liisa Krabi ning õpetajad Triin Roos ja Maris Lilleväli. Heategevusliku tuluna laekunud raha eest ostetakse lasteaiale fototehnikat. Täname kõiki osalejaid - hoolekogu, lapsevanemaid, lasteaia töötajaid ja loodame, et meil õnnestus selle toreda koostegemisega pakkuda lastele mõnusaid hetki koos oma peredega. Kõige tähtsam on tunne!
  • Meie lasteaed osaleb OECD rahvusvahelises alushariduse pilootuuringus The International Early Learning and Child Well-being Study (IELS). Uuringu eesmärk on uurida 5-aastaste laste sotsiaalseid, emotsionaalseid ja kognitiivseid oskusi ning laste individuaalsuse, kodu ja lasteaia mõju alusharidusele. Uuringut viib läbi Haridus- ja Teadusministeerium koostöös SA INNOVE ja Tallinna Ülikooliga. Uuringu koordinaator on õppealajuhataja Ülle Rekk ylle.rekk@kuusalu.ee.
  • Meie lasteaed kuulub alates 2013. aastast Tervist Edendavate Lasteaedade (TEL) võrgustikku. Tegemist on ideoloogia ja põhimõtetega, mille eesmärgiks on läbi süsteemse ja tõenduspõhise tegevuse toetada lasteaias laste ja personali heaolu, tervist ja turvalisust.